PRAVILNIK za odigravanje KUP utakmica

PRAVILA ZA ODIGRAVANJE KUP UTAKMICA

KUP se igra po sljedećem sistemu:

Vrijeme i datum početka utakmice unutar zadanog roka je stvar dogovora kapetana ekipa/klubova

Prije početka utakmice Kapetani upisuju na papir u tajnosti sastav, koji se može izmjeniti svaki krug utakmice.

Domaćin je ekipa koja je gornja u kučici ždrijeba i domaćin prvi krug ima prednost kod bacanja dok u 2 krugu gosti imaju prednost bacanja. U slučaju da dođe do odigravanja 3 kruga baca se na centar i tko bliže baca prvi (ukoliko dođe do 3 seta u pojedinačnoj igri vrši se rotacija tj. tko je prvi otvorio utakmicu taj prvi baca i u 3 setu. Samo u igri parova u 3 krugu svaka utakmica se baca centar).

Primjer za 1 krug utakmice:

1. Ime i prezime A - pojedinačno 501 MO na dvije dobivene

2. Ime i prezime B - pojedinačno 501 MO na dvije dobivene

3. Par 1 - parovi 501 MO na jednu dobivenu

4. Par 2 - parovi 501 MO na jednu dobivenu

Ukoliko parovi završe 1:1 (par 1 ako izgubi i par 2 ako dobije) igra se dodatni set između parova koji su dobili po set do ukupnog rezultata 2:1 ili 1:2.

5. Ime i prezime C - pojedinačno 501 MO na dvije dobivene

6. Ime i prezime D - pojedinačno 501 MO na dvije dobivene

NAPOMENA: gornjeg redosljeda se svi moraju pridržavati, kratko rečeno NEMA POMICANJA IGRE PAROVA!

Sve pojedinačne utakmice (točke 1, 2, 5 i 6)  boduju se kao dobivene ili izgubljene tj ako je igrač A dobio 2:0 piše se 1:0, dok se ukupni rezultat parova vodi kao jedna pojedinačna utakmica.

Ukupni broj bodova po krugu je 5 što znači ako bilo koja ekipa dođe do 3 boda odnosi pobjedu kruga, primjer ako bilo koja ekipa pobijedi 2 od 4 pojedinačne i parove, a izgubi 2 od 4 pojedinačne  konačni rezultat u tome krugu je 3:2.

2 krug utakmice sve se ponavlja kao u 1 krugu i ako recimo ekipa domaćina pobjedi oba kruga utakmica završava rezultatom 2:0, ukoliko za primjer domaćin povede 1 krug, a izgubi 2 krug rezultat je 1:1 u tom slučaju odigrava se 3 krug istim sistemom kao i predhodna dva kruga do konačnog rezultata 1:2 ili 2:1.

Konačni rezultat prijavljuje ekipa koja je dobila utakmicu slanjem poruka putem bilo koje aplikacije, mailom ili pozivom tajniku (kao što prijavljujete rezultate za ligu samo bez zapisnika).

TAKOĐER VAS MOLIMO SVE DA SE PRIDRŽAVATE NAVEDENIH TERMINA dolje na linku.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja ili nejasnoća javite se tajniku Saveza

VAŽNO: pravo nastupa na utakmici KUP-a imaju isključivo igračice i igrači koji su registrirani u klubu/ekipi koji se                  natječe u županijskoj ligi.